Акція милосердя

19.10.2017

У цьому світі є тільки одна річ,перед якою належить схилитися - геній, і одна річ, перед якою слід упасти на коліна - це доброта(В.Гюго)

       Сьогодні, однією із важливих ланок виховної роботи сучасного навчального закладу є розвиток волонтерського руху!Милосердним повинен бути не тільки той, кому довелося зазнати скрути. Милосердя до ближнього, до матері, до дитини, до знайомих людей ніколи не повинно згаснути і затьмаритися. Будучи складовою частиною виховання в цілому, волонтерська діяльність впливає не тільки на свідомість, але і на відповідну сторону поведінки, формує переконаність у необхідності відкрити душу на зустріч тим, хто потребує допомоги, теплого слова, співчуття, розуміння. На базі Костичанівської загальноосвітньої школи І - ІІІ ступенів імені Іона Ватаману працює волонтерський загін. Робота загону тісно пов»язана з загально-шкільними напрямками виховання: морально-етичним та національно-патріотичним, екологічним. Традиційними стали уроки «Мужності», мітинги «Слави», Дня Перемоги. Напередодні цих свят волонтери ініціюють проведення операції «Добрий ранок, ветеране!». На протязі року члени загону контролюють проведення акції «Чисте подвір»я», під час якої учні школи проводять прибирання пришкільної території. До учнів старшої і середньої ланки приєднуються і молодші школярі, які слідкують за чистотою подвір»я . Вагоме місце посідає загально шкільне свято «Дорогами війни» для ветеранів Великої Вітчиз- няної війни, учасників бойових дій та вдів за участю учнів школи. Волонтери ор- ганізовують тематичні виставки, випускають сті- нівки.

Протягом року діє організована волонтерами акція «Милосердя», під час якої проводиться збирання речей для малозабезпечених сімей. До цієї акції приєднуються і вчителі школи.

Приймали участь у внески від розповсюдження марок «Членський внесок» - 650 грн., матеріальна допомога, продукти харчування, одяг, взуття, іграшки - 36322 грн., благодійна акція милосердя - 440 грн. допомога ветеранів, вчителів ветеранів, людей похилого віку, інвалідам села Костичани - 1840 грн., благодійна акція на підтримку війскових у зоні АТО - 2400 грн., паскальний кошик для воїнів АТО - 850 грн., адресна допомога (продукти харчування) с. Динівці - 420 грн.,акція милосердя від працівників школи - 3800 грн., адресна допомога для учениці 10 класу Новоселицького ліцею Роман Юлія - 1836 грн та 20 євро, для жителя села Тарасівці, Келя Нікіта - 2234 грн., проект «З Луганщиною разом» було зібрано канцилярські приладдя - 635 грн.,збір лікарських рослин - 460 грн. кожний рік 3 та 19 грудня наші учні відвідають реабілітаційний центр села Костичани та пригощають їх солодощями.

  В планах виховної роботи включено цикл бесід «Дитина і духовність», на яких волонтери з учнями та вчителем обговорюють питання ввічливості, дружби, скромності, охайності, доброти, правдивості, чесності, співчуття, чуйності, справедливості, сміливості, добра та зла. Не забувають учні і про учителів- пенсіонерів. Їх вітають з днем вчителя, Восьмим березням та запрошують на шкільні концерти з нагоди цих свят. Почесними гостями вчителі-пенсіонери є і на традиційних Першому та Останньому дзвониках. Волонтери не отримують матеріальної допомоги у вигляді заробітної плати, проте вони мають дещо інше - розвиток власних здібностей, моральне задоволення, відчуття власної необхідності тим , хто потребує допомоги, відчуття, що вони приносять користь, отримують нові знання. Волонтер - це передусім, добра, милосердна людина, яка володіє неабиякими комунікативними навичками і приваблює до себе людей, розуміє проблеми оточуючих та співчуває їм, має бажання безкорисливо допомогти вирішувати проблеми інших людей. До того ж, волонтер характеризується порядністю, уважністю, відповідальністю, відвертістю зі своїми клієнтами. Волонтерський рух - це доброчинна робота, яка здійснюється фізичними особами на засадах неприбуткової діяльності, без заробітної плати, без просування по службі, заради добробуту та процвітання спільнот та суспільства в цілому. Людину, яка добровільно надає безоплатну соціальну допомогу та послуги інвалідам, хворим особам та соціальним групам, що опинилися в складній життєвій ситуації, називають волонтером. Скільки в світі волонтерів, стільки і мотивів безкоштовної роботи. Принципи, за якими ми працюємо: креативність у всьому; відповідальність та особистісний контроль; тактичне та стратегічне планування; дотримання етики волонтера; взаємоповага та взаємопідтримка; толерантність; персоніфікація; створення та підтримка традицій загону; добровільна активність у справах; партнерство та рівноправність;